14 listopada 2025 roku, w piątkowe popołudnie, w bibliotece odbyło się spotkanie z dr. Andrzejem Kruszewiczem – znanym przyrodnikiem, ornitologiem oraz od 2009 roku dyrektorem Warszawskiego ZOO. Gość wydarzenia, autor wielu książek o ptakach i podróżnik, podzielił się z licznie zgromadzoną publicznością bogatą wiedzą o świecie ptaków, ubarwiając opowieści humorem i ciekawostkami ze swojej wieloletniej pracy i pasji.
Uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzenia wyjątkowej kolekcji ptasich piór przyniesionej przez jednego z czytelników oraz aktywnego udziału w rozmowie, podczas której pojawiło się wiele pytań i inspirujących dyskusji. Na miejscu dostępne były również książki autorstwa naszego gościa.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Sztuka aktywna – spotkania z kulturą w bibliotece”, finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Miasta Świdnik i objęte patronatem burmistrza Marcina Dmowskiego.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność oraz zaangażowanie – już dziś zapraszamy na kolejne spotkania organizowane przez bibliotekę.










