Ankieta2

poradniki - 2.2%
literatura piękna - 9.8%

Witamy na stronie Oddziału dla dzieci i młodzieży biblioteki w Świdniku Spoko

Oddział dla dzieci i młodzieży oferuje obsługę czytelników do 16-go roku życia, przy swobodnym dostępie do półek z książkami.

• Najmłodszym naszym czytelnikiem jest 5-cio miesięczny Oskar :)
  • Wypożyczalnia oferuje literaturę beletrystyczną, edukacyjną, a także duży wybór lektur szkolnych.
  • Z materiałów zgromadzonych przez Bibliotekę mogą korzystać osoby do 16 roku życia , które: wypełniły kartę zapisu (dane dziecka wypełnia rodzic lub opiekun), zapoznały się z Regulaminem i otrzymały kartę czytelnika.
  • Pierwsza karta czytelnika jest za darmo, koszt wyrobienia następnej w przypadku zgubienia wynosi 2 zł.
  • Kartę czytelnika otrzymaną przy zapisie należy okazywać każdorazowo przy wypożyczaniu książek.

W miarę możliwości bibliotekarze starają się, aby księgozbiór wzbogacał się o najbardziej poszukiwane pozycje.

Oddział dla Dzieci i Młodzieży organizuje:

• w ramach programu edukacji czytelniczej i medialnej, bezpłatne lekcje biblioteczne i warsztaty czytelnicze - rezerwacji terminu lekcji bibliotecznej można dokonywać osobiście lub telefonicznie (Cuda i dziwy lokomotywy),
  • spotkania z autorami i ilustratorami książek dla dzieci,
  • konkursy plastyczne i literackie,
  • wystawy prezentujące twórczość artystyczną dzieci, zwłaszcza dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych,
  • przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne
  • akcje z cyklu Cała Polska Czyta Dzieciom