Nowości filmowe

Wi-Fi w bibliotece

Ankieta

Najchętniej czytane książki

Uwaga!

Rozmiar czcionki

 

W dniach

24 i 31 grudnia (sobota)

biblioteka

będzie nieczynna.

Literacka podróż przez świat

Rozmiar czcionki

 

15 i 16 grudnia Filię nr 2 odwiedziły dzieci z Przedszkola Kubuś Puchatek, które uczestniczyły w kolejnych zajęciach z cyklu „Literacka podróż przez świat”. Tym razem rozmawialiśmy o Świętach Bożego Narodzenia mało nam znanych… tych spędzanych w krajach, w których aktualnie są upały, lato. Dzieci poznały zwyczaje z Australii, Argentyny, Meksyku oraz Filipin. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały o serfujących mikołajach, pierwszym dniu wakacji w święta, czy wspólnym kolędowaniu pod gołym niebem, na rozłożonych na trawie kocach. Dzieci były zaskoczone świętami bez śniegu, mrozu, żywej choinki i tradycyjnych potraw. Z zaciekawieniem słuchały opowiadania „Gwiazdkowe prezenty” i rozmawiały na temat utworu. Podczas zajęć nie mogło zabraknąć prac plastycznych. Tym razem przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem tworzyły wizerunki Świętego Mikołaja z papierowych talerzyków. Efekty pracy można zobaczyć w bibliotece. Zwieńczeniem spotkania były poszukiwania ciekawej książki i wypożyczenie jej do domu.

Nagroda za Narodowe Czytanie

Rozmiar czcionki

Nasza biblioteka otrzymała nagrodę od Pary Prezydenckiej za włączenie się w akcję "Narodowe Czytanie".

Serdecznie dziękujemy za nagrodę.
#narodoweczytanie

Więcej o naszej akcji.

Dzika Kenia i Tanzania

Rozmiar czcionki

 

30 listopada Filię nr 2 odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 4 w Świdniku. Z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w kolejnych zajęciach z cyklu „Literacka podróż przez świat”. Tym razem wybraliśmy się do Kenii i Tanzanii. Przeprawa przez wody i dżunglę okazała się nie lada wyzwaniem, jednak wszyscy dotarliśmy do celu, by zgłębić wiedzę na temat tych miejsc.

Przedszkolaki wykazały się ogromną znajomością zagadnień dotyczących Afryki, jej ludności i obyczajów. Z chęcią dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i brały udział w zabawach. Zajęcia miały na celu uświadomić dzieciom różnice kulturowe i rasowe. Były także próbą nauki tolerancji.

Nowości dla dorosłych

Nowości książkowe dla dzieci i młodzieży

Obserwuj nas na:

Biblioteka Główna Napisz do nas... Wyślij